Zwykle przydarzające się nam w lecie sytuacje

  • Posted on: 2 March 2019
  • By: addmean
Lato, to pora roku, gdy znacznie więcej i częściej możemy przebywać na świeżym powietrzu i cieszyć się obecnością słońca i wyższych temperatur. Można aktywnie uprawiać sport, leżeć całymi dniami na hamaku czy grillować wraz z bliskimi pod bezchmurnym niebem. Zwykle więc ta pora roku kojarzy się nam bardzo przyjemnie i chcielibyśmy, by trwała jak najdłużej. Jednakże w lecie czyhają na nas również różne zagrożenia. Jakie?

Przede wszystkim warto uważać wówczas na swoje zdrowie, nie tyle z uwagi na przeziębienia czy też możliwość złamania nogi na śliskiej powierzchni, jak ma to miejsce zimową porą, ile z uwagi na różne dolegliwości, jakie występują właśnie latem. Należą do nich oczywiście różnego rodzaju alergie, na które choruje wielu ludzi. Mogą być naprawdę uciążliwe i potrafią rzeczywiście uprzykrzyć nam wakacje. Warto zatem przygotować porządne testy, na co jesteśmy uczuleni, by móc omijać wybrane alergeny bądź jak najlepiej się przed nimi zabezpieczać.

malunek - dziecko
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com
W lecie warto zrobić także test na boreliozę, zważywszy, że o tego rodzaju przypadłości słyszymy coraz częściej. Prawdą jest, że ugryzienie kleszcza może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego najlepiej odpowiednio się zabezpieczyć, zwłaszcza przed udaniem się w bardziej zalesione tereny, gdzie prawdopodobieństwo napotkania kleszczy jest znacznie większe. Najlepiej w praktyce omijać takie tereny, jednakże, jeżeli już koniecznie musimy znaleźć się w ich obrębie, stosownie się ubierzmy i weźmy ze sobą odpowiednie preparaty, jakie pozwolą w razie potrzeby stosownie zareagować.

Oczywiście w lecie grożą nam również różnego rodzaju wypadki, z jakimi wiążą się kontuzje i złamania, co na ogół wynika z częstego uprawiania sportu czy też ogólnie sporej aktywności fizycznej. Sport to zdrowie, ale na bieżąco też powinniśmy liczyć się z tym, że mogą przytrafić się różne kontuzje, nawet, jeśli staramy się być ostrożni i nie szarżujemy za bardzo z aktywnością. Najlepiej zachować umiar i rozsądek, bowiem wielu urazów pojawiających się w taki sposób nie można łatwo wyeliminować i często pamiątka po feralnych skokach do wody, czy wspinaczkach pozostaje na całe życie.