Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Zapewnij osobom niesprawnym dogodne i bezpieczne warunki, instalując specjalne platformy albo dźwigi osobowe

  • Posted on: 25 July 2019
  • By: addmean
Dzisiaj zwraca się uwagę na to, by zapewnić osobom niepełnosprawnym jak najlepsze warunki i pozwolić im na samodzielne opuszczanie domu, jak również poruszanie się po mieście. Na szczęście dziś w publicznych przestrzeniach coraz częściej spotyka się udogodnienia dla niepełnosprawnych. Podobne elementy można też montować w mieszkaniach. To świetna alternatywa dla osób niepełnosprawnych, jak także starszych.

Kiedy kłopotem są schody


Platformy przyschodowe dla niepełnosprawnych
Source: http://elevator-special.pl/
W wypadku osób niepełnosprawnych przeważnie dużym problemem jest pokonanie stopni. Nierzadko takie osoby zamieszkują w znaczniejszym budynku, gdzie znajduje się więcej niż jedna kondygnacja, więc poruszanie się pomiędzy piętrami bywa dużą przeszkodą.

Czy bezskutecznie chcesz odnaleźć inny tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to autentycznie zalecam ten artykuł (http://www.robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne) - to z pewnością jest to, czego właśnie w tej chwili potrzebujesz.

Na szczęście dzisiaj można rozwiązać tę niedogodność, ponieważ różne przedsiębiorstwa montują platformy dla niepełnosprawnych. To aparatura, która przypomina nieco windę, na którą trzeba wjechać wraz z wózkiem inwalidzkim lub siedzisko przyczepione do aparatu. To prosty w obsłudze oraz zupełnie bezpieczny sposób, żeby poruszać się pomiędzy obydwiema kondygnacjami domu. Takie platformy montuje się w równym stopniu w mieszkaniach, jak także w budynkach publicznych. Nie wolno zapomnieć również o zaprojektowaniu dogodnego podjazdu do drzwi.

Winda zapewnia komfort w wyższych budynkach


Winda od wewnątrz
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
W przypadku wyższych, kilkupiętrowych budynków konieczne są windy osobowe, a w pewnych wypadkach także towarowe. Typ windy trzeba dopasować do specyfiki budynku i jego przeznaczenia. Jeżeli w środku mieszczą się tylko biura albo inne podobne lokale, bez wątpienia wystarczy winda osobowa, ale już w wypadku budynków o charakterze handlowym bądź usługowym, przyda się winda towarowa. W budynkach szpitalnych windy powinny być przystosowane do przewozu łóżek szpitalnych, w takie elementy trzeba zaopatrzyć także inne obiekty medyczne.

Teraz na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w wytwarzaniu i montażu takich wind oraz platform. Dzięki temu można zwiększyć komfort poruszania się pomiędzy piętrami, jak także zadbać o wygodę i bezpieczeństwo osób.

Czy opisywana tu problematyka jest dla Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to uzupełniające artykuły zobacz w serwisie, który zobaczysz tu. One też Cię zaabsorbują.

Przy takich działaniach lepiej wybierać wprawione jednostki, które zaprojektują dźwigi optymalne dla konkretnych potrzeb.