W jaki sposób wyrwać się ze szponów nałogów? Warto skorzystać z ośrodka leczenia uzależnień.

  • Posted on: 13 February 2019
  • By: addmean
Każdy z nas spotkał się z pewnością niekiedy z programem, dokumentem, audycją która mówiła o nałogach. Czasami można dostrzec, iż te uzależnienia nie ograniczają się już jedynie do tych najczęstszych, czyli do alkoholowego, nikotynowego czy narkotykowego. Teraz częściej pojawiają się także nałogi łączące się ze współczesną technologią, takie jak na przykład uzależnienie od komputera, facebooka bądź telefonu komórkowego.

wizerunek - zdrowie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Czasami zdarza się niestety tak, iż w naszej rodzinie lub pośród naszych najbliższych występuje jakaś osoba kto jest uzależniony. U dzieci dość często przytrafia się tak, że łatwo wpadają w fascynację związaną z nowoczesnymi technologiami. Uwielbiają grać na komputerze czy godzinami marnotrawią czas korzystając z telefonu. Aczkolwiek coraz znacznie częściej występuje fascynacja a także wręcz uzależnienie (sprawdź również odwyk Śląsk) od facebooka. Młodzi ludzie niekiedy całymi dniami piszą na tym portalu oraz sprawdzają jakie filmiki oraz komentarze publikują ich znajomi albo koledzy.

Jednak najgorszym uzależnieniem, które sieje straszne spustoszenie pośród młodych ludzi jest uzależnienie (odwiedź stronę) od narkotyków. Niejednokrotnie wystarczy pojedyncza impreza u kolegów, żeby mieć kontakt z tego typu używkami. Często zaczyna się od pojedynczej próby, fascynacji a także pragnienia wpasowania się w którąś grupę nastolatków. Niestety w pojedynkę nie jesteśmy w stanie sobie dać rady z tego typu uzależnieniem, jest to na tyle silny nałóg, iż niekiedy obejmuje on czasami całe rodziny. Niejednokrotnie bliscy chcą samodzielnie uleczyć uzależnioną osobę a także próbują narkotyków, a w ten sposób sami popadają w sidła uzależnienia. Toteż dobrze jest w tego typu sytuacjach zapisać się na specjalistyczne leczenie uzależnień od narkotyków.

Nie należy się przejmować, że w naszym miejscu zamieszkania nie ma takich miejsc, gdzie będziemy mogli poprosić kogoś o wsparcie. ośrodki leczenia uzależnień znajdują się zazwyczaj w każdym większym mieście oraz obejmują one nie tylko uzależnienia związane z narkotykami, lecz również możemy prosić tam o pomoc, jeżeli w naszej rodzinie są osoby uzależnione od alkoholu.

To także dość sprytne uzależnienie, jakie może spotkać każdego, niekiedy zaczyna się od kieliszka do kolacji bądź na spokojny sen i sami nie zdamy sobie po jakimś czasie sprawy, że teraz potrzebujemy butelki, aby móc normalnie zasnąć. W tych sytuacjach tylko leczenie może nam pomóc oraz uratować nas ze szponów nałogu.