Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób obecnie właściwie pielęgnować swoje zęby?

  • Posted on: 4 October 2020
  • By: addmean
Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej jest niezbędna. Dzięki temu nie stracimy idealnego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby właściwie zadbać o zdrowie uzębienia i dziąseł, należy dowiedzieć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł myć nasze zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak odpowiednio je odżywiać, aby nie mieć próchnicy. Aby nie podrażnić dziąseł należy kupować delikatne szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być zmieniana przynajmniej raz na dwa miesiące, a co pewien okres powinniśmy ją dezynfekować płynem antybakteryjnym.


zęby
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Wybierając pastę do zębów, należy wziąć pod uwagę wyłącznie preparaty z fluorem, który jest konieczny dla pielęgnacji jamy ustnej. Jeżeli zakupisz pastę wybielającą musisz wiedzieć o tym, że może ona zetrzeć szkliwo. Zdecydowanie bezpieczniejszym oraz skuteczniejszym sposobem jest wybielanie w specjalistycznym gabinecie. Najdokładniej powinniśmy czyścić zęby w okolicach siódemek i ósemek (więcej tutaj), bowiem to głównie w tej części naszego uzębienia najczęściej ukrywają się resztki pożywienia, które mogą przyczyniać się do psucia się zębów. Szczotkowanie zębów powinno obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

Dzięki temu można raz na zawsze zlikwidować wszystkie pozostałości pożywienia czy bakterie.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w niniejszym tekście tematy i masz ochotę zobaczyć więcej informacji na taki temat - kliknij tu hotel zakopane.

Po umyciu zębów warto jest zastosować dodatkowo płukanki antybakteryjne, najlepiej zawierające fluor. Nie tylko efektywnie usuwają bakterie, lecz dodatkowo idealnie odświeżają oddech. Oprócz szczoteczki i płynu do płukania jamy ustnej należy stosować dodatkowe akcesoria, jakie pozwolą nam jeszcze lepiej pielęgnować jamę ustną. Materiały stomatologiczne jakie mogą nam się przydać to m.in. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie każdego dnia - .

zęby
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie istotne jest używanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeśli wolimy nieco bardziej skuteczny sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, jaki idealnie oczyści kłopotliwą przestrzeń pomiędzy zębami. Takie urządzenie jest znacznie skuteczniejszą alternatywą dla tradycyjnych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi ważny jest także styl życia, jaki prowadzimy. Ogromny wpływ na nasze uzębienie może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej każdego dnia kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. Tu znajduje się ogromny wybór produktów dentystycznych.