Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Używki nie są rozwiązaniem dla problemów

  • Posted on: 25 January 2020
  • By: addmean
Każdy człowiek ceni sobie wolność i ma ona istotne znaczenie dla naszego należytego rozwoju. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że dość często łatwo o jej naruszenie i to niekoniecznie poprzez występowanie ograniczeń z zewnątrz. Bardzo często ograniczamy się bowiem sami i dotyczy to niestety najróżniejszych aspektów naszego życia.

zdrowie - pejzaż
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
zdrowie - selfie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
image - zdrowie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Doskonałym przykładem jest między innymi popadanie w różne uzależnienia. Na ogół do dużego alkoholizmu czy narkomanii doprowadzamy się sami. Przyczyn może być niewątpliwie wiele – brak umiejętności radzenia sobie z danym problemem, niewłaściwy obraz swojej osoby, niemiłe doświadczenia, jakie tkwią w naszej pamięci i mnóstwo innych problematycznych kwestii. Powodują one, że występujemy przeciwko samym sobie, narażamy swój organizm i swoją psychikę na szwank, niszczymy się, choć na pozór uważamy, że tylko sięgając po alkohol czy narkotyki możemy sobie jakoś pomóc i nie analizować tego, co nas gnębi.

Pamiętaj, że podobne artykuły, są bardzo blisko. Kliknij tutaj, a pokażą Ci się praktyczne materiały i dzięki temu dowiesz się więcej detali na opisywany temat.

Takie rozwiązanie jest natomiast bezowocne. Sięgając po używki nie rozwiążemy żadnego problemu - one same w sobie mogą okazać się następną przeszkodą, z jaką będziemy musieli sobie w przyszłości radzić.

Warto pamiętać, że człowiek nigdy nie jest sam. To tylko on tak sądzi i tak właśnie zakłada, zwłaszcza w tych najcięższych momentach, z jakimi w żaden sposób nie jest w stanie sobie poradzić.

Zainteresował Cię nasz post? Będzie nam miło, jeżeli zdecydujesz się na przejrzenie innych. Po prostu kliknij hiperłącze (http://www.stomatologiacichon.pl/stomatologia-estetyczna/) i wejdź do następnej witryny.

Zawsze można znaleźć ludzi, którzy będą chcieli nam pomóc, z tym jednak założeniem, że musimy tego sami chcieć. Bez problemu znajdziemy prywatny ośrodek leczenia uzależnień, leczenia alkoholizmu, w którym pracuje mnóstwo osób, jakie za misję życiową uznają pomoc osobom właśnie z nałogami. Nikt nie powiedział, że ze wszystkimi zmartwieniami musimy radzić sobie sami, to tylko my sami na ogół zakładamy, zwłaszcza, jeżeli dotychczas wmawiano nam, że właśnie tak musi być.

Z wszystkimi problemami człowiek może poradzić sobie czy to sam, czy we współpracy z innymi ludźmi, którzy chcą mu swoją pomoc w tym zakresie dać. Uleganie nałogom i sięganie po używki nie jest rozwiązaniem, tylko początkiem kolejnych problemów. Sięgajmy zatem po rozwiązania, jakie rzeczywiście pomogą zniwelować daną sytuację i stanąć na nogi.