Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Terapia psychologiczna, jaka będzie nie do zastąpienia, podczas gdy chodzi o leczenie nerwicy i stanów lękowych.

  • Posted on: 2 March 2021
  • By: addmean
Porada psychologiczna, jaka będzie nie do zastąpienia, o ile chodzi o leczenie nerwicy a także zaburzeń lękowych to pomoc na jaką należy się zdecydować, kiedy wywnioskujemy, że nie będziemy sobie w stanie osobiście dać rady i wymagamy natychmiastowej konsultacji specjalistycznej.

Na szczęście, znacznie więcej osób przełamuje ogólnie panujące milczenie i zdecyduje się na odwiedziny w poradni, bo mają świadomość, że może być to dla nich jedyna szansa na to, by mogły wrócić do normalnego zachowania. I pomimo że źródło zaburzeń nerwicowych a także zaburzeń lękowych zazwyczaj jest to samo, to terapia powinna pozostawać nastawiona na osobistą historię chorego. Zawsze albowiem, abstrahując od podejścia psychologicznego trzeba sugerować się tym, by leczenie było zorganizowane pod konkretną osobę.

Leczenie nerwicy
Source: flickr.com
Jeżeli chodzi o leczenie nerwicy to w głównej mierze zastosuje się terapię psychologiczną, a w cięższych przypadkach zestawioną z wdrożeniem farmakologii. Jako, że u podłoża nerwicy są najczęściej napięcia oraz stany lękowe, w wielu przypadkach mające źródło w określonej sytuacji traumatycznej – klient musi na początku zostać poddawany wnikliwemu wywiadowi. Ma on mieć na celu uzmysłowienie trudności oraz pomoże ustalić, jakie kolejne etapy powinny być podejmowane, by pacjent mógł poczuć się pewnie.

Nerwica to zespół zaburzeń emocjonalnych, czyli konieczna jest psychoterapia nastawiona na rozpoznanie oraz radzenie sobie z odczuwanymi emocjami. Jedynie, gdy to nie przyniesie spodziewanych rezultatów to konieczne może okazać się użycie środków farmakologicznych. Tymczasem, w wypadku terapii psychologicznej mającej za zadanie leczenie lęków także kładzie się akcent na psychoterapię, aczkolwiek będzie to terapia długoterminowa.

Ciekawa wiadomość? Jeśli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten odsyłacz - znajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://welldent.wroclaw.pl/), która dotyczy rozważanej tutaj kwestii.

Szczególnie w przypadku lęków uogólnionych. Zaburzenia lękowe mogą wyraźnie wpływać na umiejętności poznawcze oraz codzienne zachowanie i psycholog bądź psychiatra w czasie stawiania diagnozy tak samo mogą uznać, że konieczne jest zastosowanie leków antydepresyjnych.

Tak samo leczenie nerwic, jak i leczenie lęków o przeróżnym fundamencie musi być poprowadzone przez lekarzy wykształconych dokładnie w tego typu przypadkach. Konkretna terapia musi opierać się na uwzględnianiu wcześniejszej, jak i teraźniejszej sytuacji życiowej zgłaszającego się.