Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Rzeczywista a wirtualna pomoc lekarska – jeśli jest możliwość zarejestrowania się do lekarza wykorzystując internet

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Rzeczywista a wirtualna pomoc lekarska – gdy jest możliwość rejestracji do lekarza z udziałem internetu, zazwyczaj większość osób korzysta chętnie z tego typu rozwiązania

Lekarz
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Choć porada lekarska online to współcześnie często napotykane zjawisko, nie można powiedzieć, że pacjenci zaczęli rezygnować ze stacjonarnych wizyt u lekarza (serwis o tym temacie). Co prawda, porada lekarska online tyczy się przeważnie łagodnych schorzeń lub niepokojących objawów, a potwierdzenie diagnozy przebiega za pomocą wielu specjalistycznych badań już po wizycie w ośrodku zdrowia albo przychodni.

Z drugiej strony, zdarzają się także wirtualne konsultacje lekarskie, które dotyczą bardzo rzadkich i niespotykanych na ogół chorób. Mimo to, wielu pacjentów, szczególnie tych w podeszłym wieku, podchodzi dość nieufnie do tego typu porad lekarskich. Chociaż porada lekarska online to z pewnością bardzo wygodny sposób na uzyskanie niezbędnych informacji od lekarza, to jednakże wizyta u lekarza z prawdziwego zdarzenia jest mile widziana przez pacjentów.

Co więcej, na przykład kamizelka ortopedyczna w praktyce umożliwia uzyskać wymierne efekty kuracji. Stąd też porady lekarskie przez internet dotyczą szczególnie jedynie tych sytuacji, w jakich niezbędne jest przepisanie lekarstw czy też skierowanie na badania. Z pewnością nie da się zrobić w ten sposób konkretnych zabiegów i nawet pomimo ogromnego postępu technologicznego to będzie raczej niewykonalne.

Nawet ćwiczenia, jakie możemy oglądać na nagraniach za pomocą internetu i udostępniane nam instrukcje związane z wykonywaniem rozmaitych ćwiczeń rehabilitacyjnych nie spowodują, że rehabilitacja w praktyce okaże się zbędna. Z drugiej strony, internet może być pomocny przykładowo w umówieniu się na wizytę lekarską. Wówczas możemy uniknąć kolejek u lekarza bądź wybrać najlepszy dla nas termin.

Warto przyznać, że strony www, jakie oferują przychodnie niewątpliwie pomagają w komfortowym dla pacjenta i odpowiednim funkcjonowaniu takiego obiektu lekarskiego. Za pomocą takich stron możemy wybrać odpowiedniego dla nas specjalistę bądź przeczytać opinie odnośnie lekarzy przyjmujących w danym gabinecie, jeżeli chcielibyśmy trafić na naprawdę wysoce doświadczonego lekarza.