Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Pielęgnacja włosów: co każda kobieta powinna wiedzieć na ten temat

  • Posted on: 6 October 2020
  • By: addmean
Wszystkie panie marzą o pięknych i lśniących włosach. W jaki sposób trzeba więc o nie zadbać? Trudno na tak zadane pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Kobiety mają różny rodzaj włosów, trzeba zatem sposób ich pielęgnowania dopasować do rodzaju włosów.

panorama - włosy
Author: Steffan Fredrik Kylland
Source: http://www.flickr.com
Nie jednej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób troszczyć się o włosy. Sposób ich pielęgnacji musi być dopasowany do ich rodzaju.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten odnośnik - jest tam bardzo świeża wiadomość (http://tort-artystyczny.pl/kontakt/) w kontekście opisywanej problematyki.

Różnych produktów kosmetycznych wykorzystuje się do pielęgnowaniu włosów suchych, jeszcze inne przeznaczone będą do pielęgnowania włosów przetłuszczających się czy zniszczonych. Szczególne opieki wymagają włosy wysuszone. Zniszczone za częstym suszeniem tracą połysk, toteż do ich pielęgnacji należy stosować szampon do włosów suchych doskonałej jakości. Szampon do włosów suchych to mimo wszystko zbyt mało. Przesuszone włosy wymagają nawilżenia, toteż trzeba do ich pielęgnowania stosować nawilżających masek i odżywek. Zanim włosy znów będą w dobrej kondycji warto na jakiś czas odłożyć koloryzację i ograniczyć używanie suszarki. Jeszcze innym problemem, nie tylko pań z wysuszonymi włosami, jest łupież.

To problem, z którym boryka się dużo ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Powodem jego występowania będą źle dopasowane produkty kosmetyczne do pielęgnacji włosów, często dotyka także ludzi, których włosy bardzo szybko się przetłuszczają. Łupież trudno jest zwalczyć nie sięgając po specyficzne szampony przeciwłupieżowe doskonałej jakości Szampony przeciwłupieżowe dostępne są w sprzedaży, ale znacznie lepiej sprawdzają się te, które udostępnione są w aptekach. Zawierają one w swym składzie między innymi składniki takie jak cynki i siarki, które pomagają zwalczyć wywołujące łupież drożdżaki. Specyfikami o działaniu przeciwłupieżowym włosy trzeba myć najmniej przez dwadzieścia jeden dni. Nie stosujemy ich podczas każdego mycia włosów, ale co 2, 3 dzień.

Pośród specyfików myjących przeciwłupieżowych są produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów z łupieżem suchym lub tłustym. Rodzaj szamponu dobieramy do typu łupieżu. Bez względu od tego, jaki mamy rodzaj włosów powinniśmy wiedzieć, iż stres i niewłaściwa dieta mogą sprzyjać powstaniu problemów z włosami.