Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Parę użytecznych rad dla wyzwolonej mamy karmiącej, czyli co dobrze mieć w swoim niezbędniku, żeby nie pozwolić się zwariować

  • Posted on: 6 August 2021
  • By: addmean
Karmienie piersią nie jest takie trudne, jak może się wydawać wnosząc z historii opowiadanych przez nasze ciotki czy znajome na grupach dyskusyjnych w Internecie. Ale mimo, iż laktacja jest biologicznym procesem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi bez trudu wykarmić swojego brzdąca. Dlatego też obecnie producenci oferują całe mnóstwo produktów wspierających świeże upieczone matki karmiące swoje maluchy piersią.

mama dziecko i zabawki
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej musi być stanik do karmienia. Jest to część bielizny, która musi być praktyczna oraz wygodna, gdyż młoda matka będzie go mieć na sobie przez parę (lub kilkanaście!) kolejnych miesięcy zarówno za dnia, jak i nocą. Z tej przyczyny w celu odpowiedniego doboru stanika warto udać się do specjalistycznego sklepu z bielizną laktacyjną. Odpowiednio dobrany stanik do karmienia powinien zapewnić zarówno wysoki komfort używania mamie, jak i łatwy dostęp do piersi maluszkowi. Kolejnym usprawnieniem dla matek, które mają problemy z nawałem pokarmu są specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one łatwe w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym większym sklepie. Efektywnie wchłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu biustonosza.
Początkujące mamy, które rozważają karmienie mieszane, a więc takie, gdzie prócz mleka matki dziecko otrzymuje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą również wypróbować laktator elektryczny. Jest to przyrząd, który za pomocą niewielkiego podciśnienia wysysa mleko z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po dokręceniu specjalnego smoczka może skorzystać wygłodzony brzdąc. Mleko można również zamrozić i przechować na wyjątkowe okazje, takie jak zastój pokarmu czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie odróżnia się od ręcznego zasadą działania, ale jedynie tym, że jest na prąd i zasysa pokarm bez konieczności „pompowania”, czyli zaciskania uchwytu na zwykłym laktatorze.

Dla wielu matek może okazać się to wygodniejszym rozwiązaniem, lecz te preferujące zwiększoną kontrolę nad mocą zasysania wybiorą pewnie odciągacz tradycyjny.