Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Nie przepadasz za borowaniem zębów? Nowoczesne gabinety stomatologiczne gwarantują bezbolesne metody leczenia

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Dzieci nie przepadają za dentystami. Płaczą gdy tylko będą słyszeć wiadomość, iż wspólnie z rodzicami idą do gabinetu dentystycznego oraz wszelkimi sposobami chcą ich od tego odwieść. Jeśli pomimo dorosłego wieku ty również odczuwasz przestrach przed stomatologiem z wiertłem, musisz poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w wielu gabinetach dentystycznych. We współczesnych czasach nie musisz bać się bólu – nawet nie dostrzeżesz, kiedy dentysta skończy zabieg i będziesz mógł pójść do domu.


gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym szczególnie docenianym przez pacjentów sposobem leczenia jest borowanie bez zastosowania wiertła. W zamian wykorzystuje się specjalny żel, jaki dentysta dentystyka kraków (na tej stronie znajdziesz odpowiedź) nakłada precyzyjnie na ząb, aby rozmiękczyć tkanki zaatakowane przez próchnicę. Po ustalonym czasie zdrapuje się próchnicę, która rozmiękła pod działaniem żelu i zakłada się zwyczajną plombę bądź opatrunek. Jeśli jednak trzeba wyjąć starą plombę lub do miejsca zaatakowanego przez próchnicę ciężko jest dotrzeć, ta metoda się nie sprawdza i konieczne będzie zastosowanie wiertła.

Drugą możliwością usuwania próchnicy jest ozonoterapia, czyli wykorzystanie ozonu, by usunąć zniszczoną tkankę. Niestety nie sprawdza się to w przypadku znaczniejszych ubytków, dlatego warto jest systematycznie zaglądać do dentysty, aby leczyć zęby w początkach próchnicy. Jakie oprócz tego sposoby oferowane są w gabinetach stomatologicznych? Można wybrać abrazję powietrzną, mając na względzie powstawanie sporej ilości pyłu, który może zaszkodzić osobom chorym na astmę lub na ultradźwięki, jednak jest to sposób, który stosowany jest przede wszystkim w usuwaniu kamienia nazębnego - więcej interesujących wskazówek pod tym adresem.


sprzęt dentystyczny
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com
Przy leczeniu ubytków jest to metoda bardzo rzadko wybierana. Ostatni sposób to laser.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej premiksy dla bydła o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Wymaga on niebywałej precyzyjności, zatem lepiej, by nie był stosowany przez początkujących stomatologów. Koszt zabiegu jest duży, ponieważ wymaga poświęcenia większej ilości czasu, ale dla osób, które obawiają się bólu, to idealne rozwiązanie. Jak dowiedzieć się, w którym gabinecie stomatologicznym pracuje profesjonalny stomatolog Łódź? Poradź się znajomych bądź skorzystaj z zasobów Internetu. Na forach internetowych można znaleźć komentarze praktycznie na temat każdego z dentystów, więc na pewno szybko dowiesz się, który z nich jest polecany.