Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Nie należy twierdzić, że nie mamy problemów, skoro faktycznie one występują. Na problemy istnieją przecież metody

  • Posted on: 27 July 2019
  • By: addmean
Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie trudności, które są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je likwidować, udawać, że nic nam nie jest, należy je przyjąć do wiadomości. To nie znaczy, iż się poddajemy, otóż nie, jeśli bowiem zaakceptujemy nasze bolączki, gorsze dni, jakich doświadczamy, to będziemy chociaż wiedzieć, z jakim wrogiem mamy do czynienia.


psychoterapeuta
Source: flickr.com
To jest najbardziej korzystny sposób, aby poznać nie tylko wroga, ale też odpowiedź na wiele dodatkowych kwestii. To zwłaszcza ważne w profesji psychologa czy psychiatry (więcej tutaj). Kiedy wybieramy się na wizytę do takiego fachowca, to można się spodziewać wielu pytań od pierwszej wizyty.

Czy opisywany post jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię też to wiarygodne źródło (http://ginekolog-tuchola.pl/) - traktuje o pokrewnej kwestii.

Owe pytania mają zdefiniować nasze położenie i to, co się z nami dzieje.

To niezwykle ważne, bo solidnie postawiona diagnoza to już pierwszy krok żeby wyzdrowieć. Wiadomo, ażeby się wyleczyć na przykład z depresji nie da rady pójść na dwie wizyty do fachowca, aby smutek po prostu odszedł. Ten proces niestety nie jest taki nieskomplikowany - dobra poradnia.Najistotniejsze to jednak zaaprobować, iż czujemy się źle. To nie przestępstwo, to coś naturalnego. Nie jesteśmy jak roboty, by zawsze czuć to samo.


Nasza psychika to głęboka studnia, pływa w niej przeszłość, martwimy się o to, co będzie, to wszystko zmieszane, a jednocześnie ciężkie do dostrzeżenia (jak w studni) powoduje, że życie się komplikuje. Najbardziej negatywne co możemy zrobić to twierdzić, iż nam nic nie jest, iż w rzeczywistości jesteśmy zupełnie zdrowi, iż mieliśmy chwile słabości, które się nie powtórzą. Faktycznie, skoro tak było to okej, lecz jeśli objawy są powtarzalne, a my dalej twierdzimy, że nic się nie dzieje, to sami siebie oszukujemy.

Niestety, w naszym kraju pokutuje mylne przekonanie, iż do psychologa czy psychiatry idą jacyś nienormalni, a my przecież jesteśmy normalni. To oczywiście nieprawda i najbardziej istotne to zdać sobie z niej sprawę, by podjąć odpowiednie kroki. Z drugiej strony, w naszym kraju powoli zmienia się świadomość i dzisiaj coraz więcej ludzi potrafi się przyznać, że uczęszcza do psychiatry. Czy to psycholog psycholog rodzinny gdynia Łódź czy inne większe miasto, prościej znaleźć tam konkretnego specjalistę. W małych miastach czasem jest niedobór specjalistów.