Masaże dla sportowców

  • Posted on: 16 April 2019
  • By: addmean
Masaż sportowy kierowany jest do osób, które regularnie uprawiają sporty. W swych technikach zbliżony do masażu klasycznego, jednakże wykonywany jest o wiele bardziej żwawo jak też z większą intensywnością. Dopomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje efekty przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje muskuły oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

wygląd - portret
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Jeśli idzie o masaż sportowy Wrocław, Stolica Polski i Poznań to ośrodki gdzie bez kłopotu znajdziemy dobrego fizjoterapeutę. Masaż sportowy jest formą kuracji zdolną do korygowania wielu komplikacji - jest w najwyższym stopniu skuteczną kuracją oswobadzającą od napięć mięśniowych oraz przywracającą stabilność układu mięśniowo-szkieletowego. Aby masaż sportowy był skuteczny, dobrze jest przeprowadzić maksymalnie 20 zabiegów, po jakich stosuje się 14-dniową przerwę, ze względu na oznaki przyzwyczajenia muskułów do impulsów mechanicznych. Zamiarem masażu jest przeciwdziałanie oznakom patologicznym, które mogą powstać w wyniku długich przeciążeń mięśni oraz stawów. Masaż sportowy może spełniać następujące role: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu), regenerującą (przyśpieszenie powrotu organizmu po ogromnym wysiłku), leczniczą (wspomaganie terapii urazów).

Masaż sportowy rozdzielamy na 4 podstawowe fazy: Masaż ćwiczebny. Stosuje się go w okresie całego cyklu treningowego. Celem realizowania masażu ćwiczebnego jest podwyższenie zdolności sportowca do pracy, podwyższenie możliwości czynnościowych jego ciała.

Czy ten wpis zaintrygował Cię na tyle, że masz ochotę na więcej? Zatem po następne szczegóły przejdź do poniższego linku. Tam czeka najnowszy artykuł (http://www.restylane.pl/).

Stosowane techniki to silne rozcieranie i ugniatanie. Głębokość masażu, moc i czas trwania zależą od osobistych cech a także właściwości zawodnika, jak również od praktykowanej dyscypliny. Masujemy wyłącznie te grupy mięśni, które najbardziej pracują podczas treningu.

Opracowane tutaj wiadomości zainspirowały Cię tak bardzo, że chcesz dowiedzieć się więcej? Namawiamy zatem do nowej strony. Tam stworzyliśmy kompleksowe objaśnienie (http://www.prolab.torun.pl/o-firmie).

Ostatni masaż ćwiczebny należy przeprowadzić na dwa dni przed istotnymi zawodami. Ostatnie masaże muszą być nieco dłuższe i energiczniejsze, z wyjątkowym uwzględnieniem grup mięśniowych, jakie w czasie walki sportowej przyjmą na siebie najistotniejsze obciążenia. Jeżeli ciekawi Cię masaż sportowy a zamieszkujesz we Wrocławiu, wystarczy że wpiszesz w przeglądarkę zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław.

Masaż przed zawodami - Zabieg przeprowadzany jest kolejnego dnia po ostatnim masażu ćwiczebnym oraz stosowany do dnia startu. Masaż powinien obejmować całe ciało.