Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Jakie wyposażenie powinno się znajdować w gabinecie dentystycznym, żeby dało się w nim przyjmować pacjentów.

  • Posted on: 6 August 2020
  • By: addmean
Nowocześnie urządzony gabinet dentystyczny powinien jak najbardziej pomagać stomatologom w ich codziennych zajęciach. Rzecz jasna nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie zastąpi doświadczenia i praktyki, lecz dzięki niemu można w pełni rozwinąć swoje umiejętności. Elementy wyposażenia gabinetu są drogie, na początek liczyć się trzeba z kilkudziesięcioma tysiącami złotych na niezbędne elementy, a jeżeli ktoś by chciał od razu zakupić rentgen czy mikroskop, to będzie to znacznie więcej.

Narzędzia stomatologiczne
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com
Jak w każdej dziedzinie medycyny także w stomatologii nastąpił w ostatnim czasie ogromny postęp. Zaczęło się pojawiać sporo nowoczesnych sprzętów umożliwiających dużo lepszą diagnostykę niż kiedyś, a oprócz tego zaawansowane materiały protetyczne, wypełnienia oraz lekarstwa. Dzięki temu można zęby leczyć znacznie lepiej i dokładniej niż dawniej, radząc sobie nawet z bardzo trudnymi sytuacjami. Oczywiście doświadczenia i wiedzy dentysty nie zastąpią najskuteczniejsze nawet rentgeny - http://www.atomrtg.pl i mikroskopy, lecz zaawansowany sprzęt stomatologiczny z pewnością będzie niezwykle pomocny. W dłoniach doświadczonego lekarza będzie on bardzo przydatny, a i tym mającym mniej wprawy stomatologom na pewno dużo pomoże.

Podstawą wszystkich gabinetów dentystycznych będzie fotel, nazywany również unitem. To właśnie na nim przyjmuje się pacjentów, dlatego też musi on spełniać szereg ważnych parametrów. Po pierwsze niezbędna jest możliwość opuszczania oparcia praktycznie do pozycji poziomej, dzięki czemu lekarz ma możliwość dostępu ze wszystkich stron do zębów pacjenta. Dodatkowo unity powinny być wyposażone w urządzenia niezbędne podczas leczenia. Do podstawowych zalicza się ślinociąg, dmuchawkę i ssak, a oprócz tego mocną lampę i zestaw rozmaitych wiertarek. To przy ich pomocy wykonuje się najważniejsze stomatologiczne zabiegi a oprócz tego wykonuje przeglądy zębów.

Dentysta wykonujący zabieg
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Bardzo ważną rzeczą w czasie zęba będzie rodzaj użytego materiału do wypełnień.

Zaciekawiły Cię wątki zawarte w naszym poście? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie zachęcamy do kolejnej witryny - naciśnij tu terapia depresji wrocław i przeloguj się tam.

materiały stomatologiczne w ostatnim czasie znacznie się zmieniały, aktualnie nowoczesne wypełnienia są naprawdę niezwykle wytrzymałe i dokładnie przymocowują się do podłoża. Jest to o tyle ważne, że zęby po założeniu plomby mają być normalnie używane, a tym samym narażone na ścieranie i gryzienie twardych rzeczy. Jeżeli na wypełnienie byłby kiepskiej jakości, to w pewnej chwili mógłby on ukruszyć się albo wypaść, a to wiązałoby się z koniecznością ponownego leczenia. Aktualnie najczęściej wykorzystuje się światłoutwardzalne wypełnienia kompozyty (dobre produkty na stronie). Przeważnie kładzie się je warstwami, każdą następną dobrze utwardzając, i w ten sposób łata się całego zęba.

Stomatolog musi korzystać z nowoczesnego sprzętu, ponieważ tylko wtedy będzie miał szansę wszystko wykonać szybko oraz bez niepotrzebnego bólu. Przez to właśnie pacjenci tak zwracają uwagę na wyposażenie gabinetu.