Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo poznać ugryzienie kleszcza?

  • Posted on: 25 August 2020
  • By: addmean
Wiosna to czas, gdy odnotowuje się dużą liczbę ugryzień wszelkiego rodzaju insektów. Szczególnie łatwo jest możliwe pomylić przykładowo ugryzienie przez komara z ukąszeniem kleszcza choćby w początkowej fazie. Dlatego też tak ważna jest orientacja nie tylko na temat jedynie śladu, ale także zabiegów, jakie należy rozpocząć w dalszej kolejności. Każdy dorosły człowiek musi rozpoznać wygląd i symptomatyczne cechy boreliozy. Oto parę podpowiedzi, które mogą pomóc odróżnić zaróżowienie na naskórku po ugryzieniu komara od boreliozy.

kleszcze - las
Author: Mig Gilbert
Source: http://www.flickr.com
Natychmiastowa pomoc po ugryzieniu kleszcza jest nieodzowna, bowiem nieprawidłowe podejście może powodować niebezpieczną schorzenie, czyli boreliozę. Właśnie pogłębiające się zaczerwienienie na skórze jest jednym z jej przejawów.

Zapewniamy Ci dostęp za darmo (http://mwolska-psycholog.pl/psychoonkolog) do kolejnych wątków, jeśli wpisy opracowane na tej stronie bardzo Cię zaaferowały. Zatem nie czekaj!

Ugryzienie kleszcza powoduje ślad, który cechuje się bardzo szybko powiększającym się zaczerwienieniem. Jednakże należy pamiętać, że nie za każdym razem ugryzienie kleszcza skutkuje boreliozę, ale w każdorazowym przypadku najważniejsza jest zapobiegliwość, dlatego też każdy ukąszony musi zrobić test na boreliozę. Zaróżowienie może być skutkiem reakcji alergicznej na ukąszenie, a więc rumień po kleszczu nie pojawia się u wszystkich ugryzionych osób. Więc jak właściwie poznać symptomy powstające z rumienia wędrującego? Głównie zaróżowienie będzie się w szybkim tempie powiększało np. w krótkim czasie uzyska objętość 5 cm. Może zacząć się pieczenie i świąd, ale nie za każdym razem musi tak być. U niektórych osób występują inne symptomy np. przykładowo ból stawów, mięśni, boleści głowy i zwiększona praca mięśnia sercowego. Rumień wędrujący to czerwony znak wokół, którego tworzy się czerwieniejący krąg.

Ugryzienie kleszcza to stan, który musi być kontrolowany przez lekarza, ponieważ rumień wędrujący najczęściej zanika po miesiącu bez względu na to czy był hospitalizowany czy też nie, ale borelioza może się uaktywnić dużo później. W początkach zaczerwienienie pojawia się w miejscu ukąszenia, ale w późniejszych stadiach przenosi się przykładowo na uda, pośladki, głowę,pachwiny, pachy, a także pod kolana.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to nasza strona (https://alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3) może pomóc Ci w tym. Na takiej stronie znajdziesz tylko właściwe informacje.

Jeśli test na boreliozę będzie pozytywny to wymagana będzie kuracja antybiotykami.