Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Duża ilość osób tego nie pojmuje lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to normalny lekarz, nie ma się czego bać

  • Posted on: 7 March 2021
  • By: addmean
Psychoterapeuta to lekarz, ale trochę odmienny niż większość, z którymi mamy styczność. To lekarz duszy. Być może zgłaszamy się do niego z objawami cielesnymi, które już wcześniej zostały zaklasyfikowane jako niegroźne i nie wiemy, dlaczego kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są objawy spowodowane przez określoną chorobę to z reguły oznacza, że podłoże jest psychiczne.


Life coaching
Author: Pearly85
Source: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji jedynie psychoterapeuta może odnaleźć źródła tego psychicznego bólu, który zatruwa ciało i uniemożliwia normalnie działać.dawniej mówienie o tym, że rejestrujemy się do psychiatry było szczytem odwagi. w przeszłości, bo dziś częściej od psychiatry używa się bardziej oswojonego określenia - psychoterapeuta. Psychoterapeuta ciągle większości z nas łączy się z psychiatrykiem, w którym przebywają stanowiący zagrożenie i ogarnięci szaleństwem osoby - więcej tutaj.

jednak wizyta z psychoterapeutą ani trochę nie oznacza, że jesteśmy zwariowani czy tym podobne. Podobnie, jeśli chodzimy do dentysty, kiedy ząb nas boli, lub do gastrologa, gdy pali nas w przełyku, tak samo powinniśmy udać się do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają przyczyny fizycznej przeszkadzają nam w codziennym życiu.


masa osób stara się sobie radzić z tym bez pomagania psychologicznego, lecz bardzo często kończy się to niedobrze. Objawy, stany depresyjne, nerwica (więcej) i pozostałe do wyleczenia dolegliwości można wyleczyć psychiatrycznie i dzięki temu wrócić do codziennego funkcjonowania. Jeśli będziemy czekać może się stać tak, że zerwiemy z pracą, zerwiemy kontakt z otoczeniem, staniemy się wyalienowani, skazani na regres. w ten sposób działa depresja czy nerwica.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany artykuł, wejdź też na taki link, ponieważ znajdziesz w tym miejscu inny tego typu świetny serwis (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/) - on również jest godny uwagi.

jeżeli na to pozwolimy możemy mieć pewność, że samo nam nie przejdzie, podobnie jak grypy nie zwalczymy czekaniem, lecz antybiotykami.

Czasami potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez lekarstw, lecz częściej jest tak, że leczenie jest dość długie, w trakcie leczenia często należy przyjmować tak zwane psychotropy, które wspomagają proces zdrowienia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak narkotyki, które nas odurzą i zmienią naszą osobowość. Właściwie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co panikować. należy pamiętać, że psycholog (Zobacz: wolni od schematu) katowice to kolejny terapeuta, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.