Dbanie o skórę zimą

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Zimą skóra narażona jest szczególnie na działanie zewnętrznych czynników. Pod wpływem zimna oraz wiatru traci swe naturalne mechanizmy ochronne. Szkodliwy wpływ na skórę ma również suche powietrze spotykane ogrzewanych pomieszczeniach. Jak zatem dbać o skórę zimą?

kosmetyki do pielęgnacji
Author: Apteka-zdrowie.eu
Source: www.apteka-zdrowie.eu
Zimą skóra wymaga głównie odpowiedniego nawilżenia i skutecznej ochrona przed odmrożeniami. Całościowy proces pielęgnacji skóry spełniający powyższe kryteria powinien więc przebiegać na kilku płaszczyznach - higiena, zabiegi upiększające, odpowiedni makijaż, jak również nakładanie kremów ochronnych. Skóra twarzy wystawiona jest na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych, dlatego zimą zaleca się stosowanie środków myjących w formie mleczka lub żelu, bez dodatku alkoholu oraz mydła. Ponadto interesujące łącze, zimą zaleca się stosowanie kremów i masek kosmetycznych, które bogate są w wartości odżywcze, wspierają proces regeneracji skóry i wzmacniają jej płaszcz lipidowy. Najlepiej wybrać na tę porę roku kremy oraz maski z lipidami, ale też warto zwrócić uwagę na występowanie witaminy A i E. Wymienione kosmetyki sklep internetowy zobacz więcej może zaoferować w znacznie niższych cenach niż stacjonarna drogeria. Szukanie kosmetyków na zimę ułatwiają oznaczenia zawarte w nazwie, takie jak „na zimę” bądź „na każdą pogodę”. Jeśli interesuje nas zaopatrzona w kosmetyki na zimę drogeria sklep internetowy to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla zmarzluchów. W sieci możemy zamówić je z dostawą do domu.

Zimą też makijaż powinien być dostosowany do pogody. Jeżeli będzie wykonywany właściwie może być dodatkową warstwą ochronną. Zaleca się stosowanie gęstych i tłustych podkładów, wyróżniających się dobrym stopniem krycia. Ponadto >>> Odżywki Sport-Max podkład na zimę musi zawierać filtr przeciwsłoneczny, ponieważ silne promienie UV, jakie występują zimą jak wiadomo mają negatywny wpływ na skórę. Ponadto, zaleca się odstawić błyszczyk na rzecz ochronnego balsamu. Usta warto także smarować miodem, dzięki temu będą gładkie oraz miękkie.

Poza tym, zimowym niezbędnikiem jest krem do rąk. Warto go stosować przed wyjściem na zewnątrz i zawsze nosić w torebce. Dobry krem do rąk pomoże zapobiec podrażnieniom, odmrożeniom oraz innym problemom, zagrażającym skórze zimą. Przyda się także po wyjściu z toalety, kiedy odczujemy wysuszenie skóry po umyciu rąk.