Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Czym się charakteryzuje coraz częściej występujący zespół cieśni nadgarstka, jakimi metodami jest on diagnozowany i leczony.

  • Posted on: 5 September 2019
  • By: addmean
Praca przed komputerem wydaje się przyjemna i lekka, ale niestety niesie za sobą kilka zagrożeń. Z pewnością mocno będzie na tym cierpieć kręgosłup, zwłaszcza jeśli ktoś po zakończeniu pracy dalej nic się nie rusza. Ale zagrożenie jest także z innego kierunku, o czym sporo osób zupełnie nie wie.

Operacja chirurgiczna
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
W przypadku długotrwałego użytkowania klawiatury często dochodzi przy tym zbyt dużego wygięcia dłoni. Może w ten sposób się podrażnić przebiegający w pobliżu nadgarstka nerw, oraz pojawiają się stany zapalne i obrzęki ścięgien. I gdy w pewnym momencie pojawia się zesztywnienie dłoni, problemy z wykonaniem prostych czynności i ból w nadgarstku, to będą to typowe objawy cieśni. Cieśń nadgarstka Wrocław jest schorzeniem, na które niestety zapada coraz więcej osób, zwłaszcza pracujących przez długi czas przy komputerze. Choroba dotyka głównie ludzi w wieku średnim, a zaniedbanie jej zakończyć się może groźnymi konsekwencjami, łącznie z koniecznością przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego.

Jednak jeżeli stan chorego będzie poważniejszy, to okazać się może, że jednak operacja będzie konieczna. Najlepsza w tym celu będzie chirurgia ręki Wrocław, którą oferują liczne wyspecjalizowane w leczeniu schorzeń ortopedycznych zakłady lecznicze i kliniki.

Zespół cieśni na szczęście jest stosunkowo łatwo rozpoznawalny już w początkowej fazie, ponieważ daje charakterystyczne objawy. Przede wszystkim będą mu towarzyszyć drętwienie nadgarstków i ból, na początku tylko w nocy, a potem także wielokrotnie podczas dnia. Dodatkowo razem z postępem schorzenia może się zacząć pogorszenie sprawności manualnej, chorujący zaczynają mieć problemy z wykonywaniem czynności wymagających większej dokładności.

Jeżeli więc tylko zaczną się pojawiać pierwsze niepokojące symptomy, to trzeba niezwłocznie udać się do ortopedy, który dokładnie wszystko zbada i zaproponuje leczenie.

Kliknij na ten odnośnik oraz poznaj więcej szczegółów w ofercie (https://apartmood.pl/) - zamieszczone tam materiały poszerzą Twą wiedzę na poruszany w niniejszym tekście problem.

Na samym początku choroba jest uleczalna bez przymusu interwencji chirurgicznej, wykorzystuje się wtedy leki przeciwzapalne, ultradźwięki albo fizykoterapię.