Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Czy dżentelman z tatuażem nadal jest miły kobiecemu oku?

  • Posted on: 19 May 2019
  • By: addmean
Czy dżentelman z tatuażem wciąż jest tym samym kulturalnym mężczyzną? Czy obnoszenie się z tego rodzaju ozdobami ciała nie jest uprawnieniem tylko członków świata gangsterskiego?
Jak ukazuje historia, nawet magnaci i rodziny monarsze, z założenia wzory cnót, korzystały z usług
tatuatorów. Wszystko zależy od roli, jaką musiał sprawować permanentny rysunek.

Robienie tatuażu
Author: tara hunt
Source: http://www.flickr.com
Do wypromowania tatuowania ciała przyczynili się, jako prekursorzy tego zamorskiego dla Europejczyków sposobu przyozdabiania ciała, marynarze kapitana Jamesa Cook’a.

Zainteresowała Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w treści. Dla pewnych osób ten materiał to ciekawe podejście do niniejszego zagadnienia.

Sposobu permanentnego zdobienia skóry barwnikami wilki morskie nauczyły się od rodowitych Polinezyjczyków. Następnie,
bakcyla połknęły „szakale lądowe”, czyli europejski światek mafijny.

Najpierw permanentnie nanoszono na ciało, jak się można domyślić, sygnatury pokazując przynależność do wiadomego obozu albo wyznawaną ideologię. Biznes kształtował się w głównej mierze w portach głównych miast, z jakich wypływały galeony do nieznanych miejsc nowego świata. Lecz nie tylko gangsterzy używali tego typu ornamentów, przydawały się one każdej organizacji pragnącej zjednoczenia i korzystania z tajnych ornamentów. Między innymi korzystali z nich miłośnicy Rewolucji Francuskiej. We wczesnym okresie, trwale „znakowano” w głównej mierze niewolników.

Jedną z bardziej wytatuowanych grup społecznych byli legioniści, którzy chętnie zamalowywali na swej skórze szramy po wojnach i bitwach, w jakich brali udział.

Wpis prezentujący taką sprawę jest niezwykle wnikliwy, jednak dobrze byłoby sprawdzić to pod innym kątem. My zalecamy to źródło (https://www.polnet.pl/pl/silosy).

W późniejszych wiekach lata wojen były szczególnie czasem wzrostu ich popularności. Jak się łatwo domyślić, spory wpływ na to miał fakt, że ciało martwego można znacznie łatwiej zidentyfikować dzięki specyficznemu znakowi. Dopiero w 1870 roku, bez mała dwieście lat po „sprowadzeniu” pierwszych Polinezyjczyków przez kapitana Cook’a do Europy, powstał w Londynie pierwszy profesjonalny salon założony przez tatuatora Davida Purdy’ego. Zaś dwadzieścia lat później skonstruowano w Nowym Jorku elektryczną maszynkę do tatuowania. Ten mechanizm sprawił, że złożone i wielobarwne malowidła stały się o wiele lżejsze do wykonania i mogły trafić do większej ilości ciekawskich oraz zaskarbić sobie nowych klientów. Pytanie jakie zostało postawione we wstępie zasługuje teraz na odpowiedź. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju będzie. Jak już wiadomo, przede wszystkim noszą permanentne symbole na ciele ludzie z półświatka przestępczego oraz ci którzy pragną czymś się wyróżniać.

Nie każdy symbol, znak, rysunek pasuje nosić gentlemanowi. Nie może być on na pewno demonstracyjny, bluźnierczy. W sztuce malowania na ciele przodują profesjonaliści
ze stolicy. Wpisując w wyszukiwarce internetowej frazy: "tatuaże warszawa" albo "studio tatuażu warszawa", można odnaleźć odpowiedni gabinet.

Nie jeden tatuator jest mistrzem w swoim zawodzie, można rzec, artystą i na pewno doradzi oraz pomoże dobrać odpowiedni ornament dla gentlemana. Być gentlemanem to nie tylko zachowanie, obycie, sposób traktowania kobiet i elegancki ubiór i zawsze zadbana fryzura. Jeśli chcesz wyrazić, że jesteś także facetem z krwi i kości, koniecznie skorzystaj z wizyty u tatuatora.