Czas na oczko wodne!

  • Posted on: 16 November 2018
  • By: addmean
Okres od maja do października to idealny moment żeby zadbać o domowy ogródek i poszerzyć go np. o dekoracyjne oczko wodne. Piękna aranżacja nie tylko udekoruje nasz ogród, ale założona samodzielnie i regularnie pielęgnowana stanie się z pewnością powodem do dumy! Przed zamówieniem oczka wodnego lub kaskady warto skorzystać z porady specjalistów, którzy doradzą wybór odpowiednio oświetlonego miejsca, polecą najlepszy sprzęt (pompy i filtry) oraz podpowiedzą jaki pokarm i akcesoria dla zwierząt powinniśmy wybrać..


Sklep zoologiczny
Author: Rikki's Refuge
Source: http://www.flickr.com
Czasem wystarczy wpisać w wyszukiwarkę różne frazy tj."sklep zoologiczny online" i na stronach firmowych poszukać niezbędnych informacji. Dla osób, które uwielbiają obserwować życie podwodne i niestety nie dysponują zewnętrzną przestrzenią, sklepy akwarystyczne także mają w swojej ofercie wiele interesujących propozycji. Można zdecydować się na np. akwaria tradycyjne lub morskie, o różnej pojemności i oryginalnym kształcie. Co więcej ryby nie muszą być samotnymi mieszkańcami naszego zaprojektowanego, podwodnego świata. Obecnie w wielu sklepach można nabyć sporo odmian akwariowych krewetek, które doskonale nadają się do domowej hodowli - http://wetzoo.pl/pl/c/pchly-i-kleszcze/24.


Do założenia zbiornika o podstawowym standardzie niezbędne są takie elementy jak odpowiednie podłoże, grzałka, napowietrzanie, lampa oraz preparaty chemiczne, ułatwiające utrzymanie odpowiedniej flory bakteryjnej. Następnym bardzo istotnym punktem są filtry do akwarium, które dobierane są w zależności od pojemności zbiornika i jego przeznaczenia. Przed zakupem konkretnego modelu warto zasięgnąć porady specjalistów. Warto również zastanowić się nad gatunkiem ryb, które będziemy chcieli hodować bowiem ich preferencje dotyczące temperatury i twardości wody będą decydującym kryterium przy wyborze sprzętu - e-sklep Wetzoo.