Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Co to są pneumokoki oraz czy powinno się szczepić dzieci w tym zakresie? Jakie są najbardziej znane szczepionki?

  • Posted on: 7 May 2021
  • By: addmean
Ostatnimi czasy sporo mówi się o potrzebie szczepień dzieci przeciw pneumokokom. Wielu rodziców zabiera głos w tej kwestii, dzieląc się na przeciwników oraz zwolenników szczepień. Na czym polega problem ze szczepieniami jak również co to są pneumokoki?

Warto przedyskutować z lekarzem sposobność zaczepienia dziecka przeciwko pneumokokom. Doktor naturalnie odpowie na Twoje pytania i rozproszy wątpliwości. Choroby, które są wywołane pneumokokami, mają oczywiście swe objawy. Każdy rodzic, bez względu na to czy zaszczepił dziecko czy też nie, na pewno powinien wiedzieć, jakie są pneumokoki objawy (dowiedz się więcej). Są one niezwykle zróżnicowane oraz zależą od wielu czynników, takich jak wiek dziecka albo miejsce zakażenia. Aczkolwiek rodzice z pewnością winni zwrócić nadzwyczajną uwagę na brak apetytu u dziecka, gorączkę, dreszcze, duszności lub wymioty. Ponadto zakażenie pneumokokami może objawiać się także światłowstrętem, przyspieszeniem tętna oraz oddechu, ponadto wolno zauważyć również ból brzucha, osłabienie czy płacz.

strona o szczepieniach
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zauważymy jakiekolwiek niepokojące zwiastuny u naszego dziecka, jak najszybciej powinniśmy udać się do doktora, a najlepiej na pogotowie bądź od razu do szpitala. Zakażenia pneumokokami nie można bagatelizować, powinno się działać jak najprędzej. Lekarz naturalnie postawi odpowiednią diagnozę i zaleci konkretne zachowanie w razie zakażenia.

Gdy chodzi o to jak rozpoznać chorobę, to musimy wiedzieć, że sporo będzie zależeć od jej umiejscowienia oraz wieku schorowanej osoby. Nie mniej pneumokoki objawy mają początkowo dosyć ciężko rozpoznawalne, gdyż ma szansę zjawić się gorączka, wymioty, biegunka, płaczliwość u dzieci, duszności, brak apetytu, a to wszystko w pierwszej chwili może okazać się mylone z kolejnymi chorobami takimi jak zapalenie ucha, które wtedy także może występować. Przez to tak ważne jest to, by przy tego typu objawach jak najszybciej wybrać się do doktora, bo tylko on ma szansę dać właściwą opinię, a choroba ta postępuje szybko oraz ma szansę być tragiczna w skutkach.

Ochraniają one przed zakażeniem najpopularniejszymi rodzajami pneumokoków, które najczęściej powodują choroby inwazyjne. Drugi typ to szczepionki polisacharydowe, jakie można używać dopiero po drugim roku życia. Chronią przed zakażeniem dwudziestoma trzema najbardziej częstymi rodzajami pneumokoków, jakie w Polsce są odpowiedzialne za mniej więcej 80% zakażeń inwazyjnych.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6), która też Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu tematyce.

Jak widzimy jest to temat, który dotyczy bardzo wielu osób. Nie można go w związku z tym lekceważyć.