Co powinniśmy wiedzieć o implantach? Czy warto je używać? Jakie mają największe plusy?

  • Posted on: 9 April 2018
  • By: addmean
Należy to niestety przyznać, że często nie troszczymy się o zdrowie swoich zębów, a to dość często bierze się z tego, iż mamy bardzo złe nawyki żywieniowe, ponieważ stosujemy dietę bogatą w cukry proste. Jednocześnie nasza dieta jest dość uboga w witaminy i materiały, co razem daje bardzo złe połączenie. Prawdziwym dyskomfortem jest natomiast niezbyt ładny uśmiech z nieestetycznie prezentującymi się dziurami. Jeżeli występuje taki problem warto pomyśleć nad ciekawym rozwiązaniem, nad założeniem implantu.

implanty są coraz bardziej znane. Ich założeniem trudni się implantoprotetyka stomatologiczna, dość młoda dziedzina stomatologii, lecz coraz bardziej popularny. Jeśli w następnych latach implanty podobni będą wybierane, to możemy się spodziewać, iż większa ilość osób będzie to mogła stosować. Jest to dziedzina naprawdę rozwojowa, a w naszym kraju działa coraz większa liczba stomatologów, dla jakich implantologia to najważniejsza dziedzina, w jakiej się specjalizują.

panorama - medycyna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednak, iż tego typu lekarz powinien posiadać właściwe zaświadczenie udowodnione kwalifikacjami, kursami lub szkoleniami. Implantologia jest dziedziną, jakiej każdy zainteresowany stomatolog musi poświęcić wiele czasu, nie da się po przeczytaniu jednej książki stwierdzić, że można się tym zawodowo zajmować. A zdecydowanie się na to rozwiązanie to na pewno wiele zalet, w dalszej perspektywie jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie niż tradycyjne mostki lub proteza. Najbardziej istotną zaletą implantów jest brak ingerencji w kondycję pozostałego uzębienia. Gdyż na przykład w przypadku mostków, jakie oparte są na sąsiednich zębach, dosyć często należy je oszlifować, mimo tego, iż są całkiem zdrowe.

Przeciwdziałają również zanikowi kości, pojawia się on w normalnych warunkach po wyrwaniu zęba. Implant, identycznie jak naturalny korzeń, będzie oddziaływać właściwą siłą na kości szczęki i żuchwy, na przykład w trakcie żucia, a to powoduje, że kość zachowa swój naturalny kształt. Tego rodzaju rozwiązanie jest więc bardzo komfortowe, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż typowa proteza, nie trzeba się martwić o to, iż wypadnie czy będzie się poruszać w trakcie jedzenia lub mówienia. Są niezwykle stabilne, a to niezbędne dla codziennego komfortu.