Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Co każde laboratorium powinno posiadać aby rzetelnie pracować?

  • Posted on: 14 September 2020
  • By: addmean
Każda przestrzeń laboratoryjna wymusza systematycznych dowozów niezbędnego sprzętu. W grupie sortu produktów pierwszej potrzeby na pierwsze miejsce wysuwają się pipety serologiczne i statyw na probówki.

Bez tych dwóch obiektów prawidłowe prowadzenie placówki badawczej nie jest wykonalne.
pipety serologiczne, to tuleje wykonane ze szkła lub tworzywa syntetycznego służące do przenoszenia jak i dokonywania pomiaru substancji. Pipety serologiczne dzielą się na kilka typów jak:

medycyna - obrazeczek
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
- Pipeta Pasteura. Prezentuje ona sobą standardowy rodzaj pipety – rurka szklana miesząca 1 mililitr. Za pośrednictwem niej przenoszone są znikome ilości cieczy.

- Pipeta miarowa. Jej wielkość wynosi między 25 cm – 1 m. Na nawierzchni szklanej tulei umiejscowiona jest wyraźna skala. Tego rodzaju pipety serologiczne na swoim zakończeniu mają rozpoznawalne zwężenie. Miarowymi pipetami serologicznymi posługują się punkty badawcze w celu ścisłego odmierzenia testowanej materii.

- Pipeta automatyczna. Tego sortu pipeta serologiczna jest rozszerzeniem poprzedniego modelu. Ciecz jest w tym przypadku pobierana jedynie do końcówki pipety za pomocą tłoczka.

Będzie Ci potrzebne hiperłącze do wpisu (http://www.pomocpsychologa.pl/)? Namawiamy więc, żebyś nacisnął tutaj i wtedy przejdziesz do nowego tekstu pełnego detali.

Ponadto takie pipety serologiczne uposażone są w wydajne pokrętło regulujące, gdzie zakres branej objętości jest szerszy niż w mniej zaawansowanych modelach.
Pipety serologiczne służą do przenoszenia cieczy do sterylnych probówek.

Pipety serologiczne nierozerwalnie łączą się z drugim podstawowym akcesorium laboratoryjnym, jakim jest statyw na probówki. Podstawowy stojak lub statyw na probówki składa się z ciężkiej przeważnie żeliwnej podstawy z przytwierdzonym metalowym prętem, na którym za pomocą specjalnych „łap” przyczepia się aparaturę do badań.

Znalezienie odpowiedniej aparatury nie sprawia sporych kłopotów. Warto jest jednak w czasie przeszukiwania sieci www rozszerzenie typowych sformułowań jak: „pipety serologiczne” i „statyw na probówki” o parę dodatkowych np. „promocja” , „hurt” , „wytwórnia”. Ułatwi to zawężenie efektów poszukiwań.