Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Co czyha na nas w lecie – kilka często mających miejsce przypadków

  • Posted on: 18 May 2020
  • By: addmean
Lato, to pora roku, kiedy zdecydowanie więcej i częściej można przebywać na świeżym powietrzu i radować się obecnością słońca i wyższych temperatur. Możemy na bieżąco uprawiać sport, wylegiwać się na hamaku czy grillować wraz z bliskimi pod lazurowym niebem. Zazwyczaj więc ta pora roku kojarzy się nam bardzo dobrze i chcielibyśmy, by trwała możliwie długo. Jednak w lecie czekają na nas również rozmaite zagrożenia. Jakie?

Kleszcz
Oczywiście nim udamy się do lasu, trzeba zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty i akcesoria, jakie przydadzą się z chwilą, gdy będziemy chcieli rozbić biwak i zorganizować sobie miejsce odpoczynku. Bardzo ważne jest także zabranie stosownej odzieży – klapki czy koszulki na ramiączkach mogą nie być dobrym rozwiązaniem. Lepiej nałożyć solidniejsze buty i lepsze okrycie, tym bardziej, że las świetnie chroni przed nadmiarem gorąca i zazwyczaj temperatura na jego obszarze jest znacznie niższa, niż gdzie indziej. Okrycie jest istotne również z tego względu, że w lesie występuje więcej różnego typu owadów i innych stworzeń, jakie mogą nas ukąsić i zrobić tym sposobem niepotrzebne problemy.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany artykuł, to śmiało wejdź na ten odnośnik - to bardzo użyteczna oferta (http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/), która przedstawia zbliżoną tematykę.

Warto na pewno – szczególnie już po opuszczeniu lasu – wykonać badanie kleszcza, aby wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej. Jest to choroba, która może mieć poważne konsekwencje dla naszego organizmu, stąd też jeśli chodzi o tego typu chorobę jak borelioza testy (www), szczególnie po leśnym biwakowaniu, są konieczne.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń jakie mogą nieść ze sobą ukąszenia kleszczy jest borelioza - epidemiczna choroba powodowana przez drobnoustroje Borrelia, jakie są przenoszone między innymi przez kleszcze z rodziny Ixodes. Objawy boreliozy są podobne do wielu innych chorób, co jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ sporo pacjentów lekceważy początkowe oznaki tej przypadłości. Natomiast borelioza może zaatakować niemal wszystkie narządy naszego organizmu - mózg, układ nerwowy, mięśnie bądź też stawy czy nawet serce. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na sprawdzenie czy na naszej skórze nie ma żadnych niechcianych pasażerów “na gapę”. Dobrze jest wykonać właściwe badanie kleszcza jeśli odnajdziemy pasożyta np. po przechadzce w parku. Gdy chcemy mieć pewność, iż nie zostaliśmy właśnie zarażeni boreliozą, to powinniśmy przeprowadzić takie badanie w odpowiednich ośrodkach. Jeśli mowa o temacie jakim jest borelioza testy, mamy możliwość wykonać w dowolnym Punkcie Pobrań. Trzeba mieć na uwadze, że wczesne działanie na jakie się zdecydujemy może uratować nam zdrowie a nawet życie. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednio wcześnie przeprowadzona diagnostyka daje dużą szansę na wyleczenie a tym samym uniknięcie powikłań oraz dalszych problemów wynikających z tej choroby - więcej.

ukąszenie kleszcza to stan, który powinien być kontrolowany przez specjalistę, dlatego, że rumień wędrujący często zanika po miesiącu bez względu na to czy był leczony czy nie, ale borelioza może się uaktywnić po jakimś czasie. W początkach zaczerwienienie pojawia się w miejscu ukąszenia, ale w późniejszych stadiach przenosi się dla przykładowo na uda, pośladki, głowę,pachwiny, pachy, a również pod kolana. Jeżeli test test na nietolerancje pokarmowe wrocław na boreliozę jest pozytywny to konieczna będzie kuracja antybiotykami.

Kleszcze żerują od wczesnej wiosny do późnej jesieni, przybierając różne formy, z jakich każda potrzebuje napić się krwi. Wbrew powszechnie panującym wyobrażeniom nie skaczą one z drzew, ale przesiadują na niżej położonych krzewach, gałęziach i trawach. Jeżeli człowiek lub zwierzę się o to otrze, to przechodzą na niego, szukają najlepszego miejsca na ciele i się wkłuwają.