Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wegielmedyczny.pl/includes/menu.inc).

Chorzy powinni mieć jak najlepsze warunki, także podczas przewozu między poszczególnymi placówkami, więc załatw przejazd karetką

  • Posted on: 19 November 2019
  • By: addmean
Choroby, wypadki albo zabiegi operacyjne – pacjenci przebywają w placówkach medycznych z różnych przyczyn, ale za każdym razem potrzebują odpowiedniej opieki oraz troski. Jedynie w takich warunkach mają szansę powrócić do zdrowia. Czasem po pobycie w szpitalu albo po różnych badaniach trzeba przewieźć chorego do domu albo w inne miejsce. Warto wiedzieć, że można skorzystać z komfortowej możliwości, jaką jest transport sanitarny.

Dla wygody chorych
Ratownictwo medyczne
Author: Seluryar
Source: http://www.flickr.com
W przypadku pacjenta zagwarantowanie optymalnych warunków podczas transportu jest bardzo istotne, toteż najlepiej zdecydować się na specjalistyczny transport pacjentów. Taka usługa odnajduje się optymalnie, gdy nie ma się prywatnego pojazdu, a powinno się zawieźć pacjenta do domu lub jeśli pacjent potrzebuje specjalnej opieki podczas przewozu. Niejednokrotnie bywa tak, że mimo tego, że chory opuszcza placówkę medyczną, wciąż musi być podpięty do aparatury lub pozostać w jednej pozycji. Bez pomocy ratowników medycznych byłoby to trudne. Transport pacjentów można opłacić samodzielnie lecz czasem są to znaczne sumy, zatem lepiej prosić lekarza, by wypisał skierowania na transport chorego, naturalnie jeśli są ku temu przesłanki.

Dlaczego lepiej zdecydować się na profesjonalne ratownictwo medyczne?
W przypadku, kiedy zachodzi wymóg przetransportowania chorego między dwoma szpitalami, najlepiej załatwić fachowy transport (przyczepy dwuosiowe ceny) sanitarny. W momencie gdy transportuje się pacjenta ambulansem, w samochodzie znajduje się także grupa ratownicza wraz z lekarzem, dzięki czemu chory będzie pod idealną opieką. Taka opieka jest niezwykle ważna, szczególnie gdy pacjent kiepsko się czuje albo jego opiekun obawia się, że samodzielnie nie podoła opiece podczas transportu. Potrzeba pamiętać o tym, że czasami chorzy bywają przewożeni wiele kilometrów, by odbyć leczenie w innym szpitalu lub ośrodku. Transport (przejdź dalej) w takim wypadku będzie nie tylko trudny lecz również kosztowny, więc lepiej porozmawiać na ten temat z doktorem.

Najważniejsze bywa to, by zapewnić chorym jak najlepszą opiekę w czasie transportu. To dla nich spore obciążenie, zatem muszą mieć świetne warunki do przejazdu.